Instickskort för namnskyltar
Refillkort för namnskyltshållare
Averys refillkort för namnskyltshållare är för dig som redan har hållare eller fickor för namnskyltarna, men behöver nya skyltar för att skriva och skriva ut nya kort till dina namnskyltshållare. De designas och skrivs enkelt ut med Averys gratis programvara, är FSC®-certifierade och kan skrivas ut på skrivaren eller med penna. Designa och skriva ut enkelt och gratis med Avery Design & Print.

Återanvänd dina namnskyltshållare
Skriv ut dem eller skriv med penna
Har du en massa hållare till namnskyltar, men har fått slut på kort att skriva ut eller skriva på?
Med Averys instickskort till namnskyltar kan du enkelt skriva ut nya kort till dina namnskyltshållare från Avery.
Behöver du snabbt en namnskylt för en extra mötesdeltagare? Oroa dig inte, namnkorten går också att skriva på för hand. De mikroperforerade arken gör det enkelt att skilja korten från varandra.
Namnskyltarna är dessutom FSC®-certifierade och tillverkas därför bara av papper från hållbart skogsbruk.
Arken kan skrivas ut med alla sv/v- och färglaserskrivare samt bläckstråleskrivare. Etiketterna kan du enkelt designa och skriva ut med vår gratis programvara Avery Design & Print.

Avery Design & Print
Massor av gratis mallar och clipart.

Kundtjänst
Ring eller skriv till kundtjänst. Vi är redo att hjälpa dig!